Nowe wybory samorządowe

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Strona 2 z 3

Apel 10-10-16 20:59

Z przykroscia pisze, ale bedzie podwyzka wody. 25% o tyle zdrozeje. Beda to glosowac na najblizszej sesji. Mieszkancy, wyrazmy protest i nasz sprzeciw. Gdzie jest ta tania woda i scieki? Po 4 zl woda a scieki po 3. Trzeba pokazac nasz sprzeciw.

Odpowiedz Cytuj
Hieronim BamBosh 18-10-16 11:55

Protesty będą kiedy ludzie otrzymają pierwsze podwyższone rachunki za wodę i ścieki. Z reguły do ludzi dociera coś dopiero wtedy kiedy mają przed oczami rachunek. Wcześniej z reguły śpią. Protestować można, jasne. Pytanie jakie są realne możliwości wpływu na te sprawy zważywszy fakt, że Lędziny są zakładnikiem tyskiego RPWiK. Pozycja Lędzin względem nich jest mniej więcej taka jak pozycja Białorusi względem Rosji w sprawach gazu.

Odpowiedz Cytuj
X54 19-10-16 11:41

Hieronimie BaBosh. Masz rację. Po co mamy radnych i burmistrza? Nie zajmują się tym do czego zostali zobowiązani przez wyborców, którzy wybrali. Jedno mają - kasę. Ludzie dostaną rachunki, zdenerwują się i usłyszymy, że rada z burmistrzem nic nie mogą. To po co oni są nam potrzebni? Lepiej zlikwidować miasto a nas włączyć do Bierunia. Hm?

Odpowiedz Cytuj
Hieronim BamBosh 19-10-16 13:33

X54: mnie osobiście nie zależy na niepodległości Lędzin za wszelką cenę, wolałbym aby władza miejska była sprawniejsza. O tym że z cenami wody nie można nic zrobić słyszało się już za Stambrowskiego, teraz to samo. Skoro więc nie ma w Lędzinach ludzi którzy byliby w stanie zarządzać miastem tak aby mieszkańcy nie mieli coraz więcej powodów do narzekań to może rzeczywiście lepiej przyłączyć się do kogoś. Bieruń, Imielin, wszystko jedno, byleby miastem rządzili zaradni ludzie z głową na karku.

Odpowiedz Cytuj
X54 19-10-16 20:56

Hieronimie BamBosh: masz rację. Wszystko jedno gdzie, ale żeby naszym terenem zarządzali ludzie z głową na karku. Aktualnie są sprawy, które można spokojnie załatwić w innym urzędzie. A co będzie dalej? Niech się dzieje co chce. Wybory za nieco ponad dwa lata.

Odpowiedz Cytuj
Też wyborca 31-10-16 13:14

Niestety - ja nie widzę w rządach obecnej p. burmistrz wartości dodanej. Jej przetasowania w urzędzie niewiele mnie obchodzą - no, może poza tym, żeby zmniejszyć koszty funkcjonowania tej instytucji. Wygląda na to, że umościła się na stanowisku i osiadła na laurach. Najgorsze jest to, że niespecjalnie widać alternatywę dla niej. Czy w Lędzinach muszą zawsze rządzić nauczyciele? Żeby to jeszcze jakoś przekładało się na stan oświaty u nas, to byłby powód do zadowolenia.

Odpowiedz Cytuj
Rodzic-wyborca 07-04-17 10:46

A propos stanu oświaty - kiedy w końcu w lędzińskiej trójce dzieci będą mogły ćwiczyć na lekcjach WF jak na UE przystało? W klasach 1-3 niestety normą jest ćwiczenie na korytarzach... Kolejna sprawa to dziennik elektroniczny - w innych gminach jest to już normą od lat, a my jak zwykle 100 lat za murzynami... Ostatnio dzieci znalazły karaluchy w ubikacji... Niespecjalnie może się nasza władza pochwalić poziomem tej szkoły...

Odpowiedz Cytuj
Rodzic 12-04-17 11:33

Za to teraz zbierają pieniądze na wyjazd kilku dzieciaków do USA. 70 tysięcy ! K...a auto by można kupić! I jeszcze ludzi nagabują żeby wpłacali! Trzeba było poszukać sponsora.

Odpowiedz Cytuj
Ala 09-09-18 18:09

Co to za nauczyciel który nie wie co to kindersztuba, a teraz próbuje rządzić Lędzinami. Kompromituje nas na całą Polskę jako burmistrz. Jest mi wstyd. Czy nikt tej Pani nie powiedział, że się nie pcha tam, gdzie człowieka nie chcą. Funkcja burmistrza automatycznie nie otwiera wszystkich drzwi. Wiosną tego roku nie chcieli burmistrz na spotkaniu PIS, a ona pomimo to próbowała wejść na spotkanie. W czwartek nie chcieli w szkole, a ona wryła się na spotkanie. Może czasem warto poczekać na zaproszenie.

Odpowiedz CytujWróć do tematów

Adres tej witryny: https://ledziny.istrefa.com

istrefa gmina Lędziny | istrefa powiat bieruńsko-lędziński | istrefa śląskie | istrefa Polska

Lędziny - miasto, gmina miejska, powiat bieruńsko-lędziński, województwo śląskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 43-140 43-143 43-144


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem